Archive for Srpen, 2008

Svátek Nanebevzetí Panny Marie

Jeden z nejvýznamnějších církevních svátků v celém Středomoří se v Parze slaví opravdu velkolepě. Toho dne (15.8.) místní obyvatelé současně vzpomínají na návrat svých předků po stoletém vynuceném exilu během turecké okupace Epiru. Samotnému svátku předchází slavnostní procesí, které přenáší ikonu Panny Marie z kostela sv. Mikuláše v Parze na ostrůvek Panagia. 15. srpna navečer odplují z přístavu všechny výletní lodě a lodní taxíky, aby se vrátily před půlnocí nazdobené, nasvícené a lany na sebe navázané, připomínající tak návrat exulantů z ostrovů Paxos a Korfu. Součástí oslav je projekce historie Pargy na širokoúhlém plátně, tanec a hudba v přístavu. To vše je završené bombastickým ohňostrojem nad mořem.
Klienti Viamare měli v předešlém roce možnost plout na jedné z nazdobených lodí a vstřebávat neopakovatelnou atmosféru oslav z moře. Věříme, že letos tomu bude nejinak.

Napsal dne 4. Srpen, 2008 , Komentářů: 1,124

Fotografování na Parze

Fotografujete? Parga je místo, které uspokojí i ten nejnáročnější a nejzvídavější objektiv. Nabízí neopakovatelná zákoutí svých křivolakých uliček, krásné pohledy na benátskou pevnost či u kostelíka Panny Marie na přilehlém ostrůvku Panagia a sousedícím ostrůvku s ruinami francouzské pevnosti. Celkové panorama Pargy a jejího malebného okolí získáte z moře, z výletní lodi plující na ostrovy Paxos a Antipaxos. Pokud rádi chodíte, můžete se vypravit ke kapličce Konstantina a Eleni, která je posazená na kopci tyčícím se mezi Pargou a pláží Lichnos. Ranní slunce v zádech Vám umožní zachytit městečko v pozadí s ruinami kláštera Vlacherna vyhlížejícího z olivového háje na pláži Valtos. V podvečerních hodinách Vám zapadající slunce osvítí Pargu z Turecké pevnosti, která se majestátně tyčí nad Pargou v šestikilometrové vzdálenosti. Jeden z nejkrásnějších záběrů pořídíte z vršku kopce, na jehož svahu je městečko posazeno. Odsud se Vám Parga ukáže jako perla vsazená mezi stříbřitě zelené olivové háje a fialkově modré Jónské moře.

Napsal dne 4. Srpen, 2008 , Komentářů: 1,322

 

TOPlist